PLZ - ZLN 4:0 - Vítězství ve znamení hattricku Michala Bulíře a další nuly Dominika Pavláta!

Indiáni se po menší odmlce představili v rámci soutěžního klání, na svém ledě přivítali o život bojující Zlín.

43.kolo , pá 11.2.2022, 17:30
LOGSPEED CZ Aréna
HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín
4:0
0:0, 4:0, 0:0
Branky a nahrávky: 27. Mertl (Blomstrand, G. Thorell), 29. Bulíř (G. Thorell, Blomstrand), 32. Bulíř (Mertl, Schleiss), 38. Bulíř (F. Suchý). Průběh utkání: 0:0, 4:0.
Diváci 1000
HC Škoda Plzeň Pavlát (Miroslav Svoboda) – L. Kaňák, J. Holý, Graňák, Kremláček, Budík, J. Kindl (C), Kvasnička – J. Dufek, Mertl (A), M. Lang – F. Suchý, Bulíř, F. Přikryl – Blomstrand, Kodýtek (A), Schleiss – M. Marcel, G. Thorell, Malát.
PSG Berani Zlín Kašík (32. Huf) – M. Novotný, Gazda, O. Němec (A), Suhrada, Žižka, Ferenc – Honejsek, Claireaux, Mallet – Kubiš (C), R. Veselý, Zabusovs – Köhler, Hejcman, Michasjonok – P. Sedláček (A), Makarenko, Okál – Karafiát.

Úvod střetnutí hned po deseti vteřinách hry rozčísl Lang, z pravého kruhu si ale na Kašíka nepřišel. Poté se za obranu Beranů dostal Schleiss, značně atakovaný ovšem nezakončil dle svých představ. Po chvilce vlétl do pásma Kaňák a vypálil pár kroků za modrou přes obránce z osy hřiště, jeho projektil zastavila až pravá tyč. Zlín zase zahrozil ihned po buly, když puk propadl na brankoviště k Makarenkovi, Pavlát odolal. Hosty následně znovu zachránila branková konstrukce, když bližší tyč z pravého kruhu z jízdy trefil Přikryl. Když pak v závěru po přečíslení plzeňských juniorů Maláta s Kremláčkem skončil touš nad, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu. A to i přesto, že těsně před přestávkou musela Škoda do tří.

Prostřední periodu načalo hostující přečíslení tři na dva, zakončení Zabusovse z osy hřiště se ovšem mezi tři tyče nevešlo. Poté dvakrát na Kašíka v rychlém sledu nevyzrál zblízka Bulíř, ujala se tak až povedená akce cick - cak, kterou na brankovišti zakončil přes Kubiše Tomáš Mertl. Brzy na to šla Škoda do trháku, když se rovněž v početní výhodě trefil z pravé strany Michal Bulíř. A i do třetice v oslabení Zlín kapituloval, když z pravého kruhu předal Mertl na osu hřiště opět Michalu Bulířovi, který z první vyhnal Kašíka na střídačku. Jenže Hufa přivítal ve stejném stylu, bombou z pravé strany z první pod břevno během necelých deseti minut zkompletoval hattrick. Pětigólovou třetinu mohl z pravého kruhu trefit Blomstrand, avšak mířil až příliš přesně, do vzdálenější tyče.

Poslední periodu odšpuntoval Makarenko, jeho závar na brankovišti vyřešil nakonec Pavlát i v sedě. Poté nebezpečně tečoval Sedláček, dostal se i vzápětí k zakončení mezi kruhy, čestný úspěch ale ne a ne přijít. Na druhé straně to zase z kruhů zkoušeli Bulíř i Blomstrand, fanoušky kýženého bůra nepřiváli. Následně si na z druhé vlny najíždějícího Zabusovce počkal Makarenko, avšak přihrávka šla příliš blízko plzeňskému gólmanovi, který tak situaci ustál. Činil se i Huf, který nejprve sklapl betony včas proti Suchého ráně z první z osy hřiště, poté si pohlídal i bekhend osamoceného Thorella u své pravé tyčky. Ten za nedlouho poté z vrcholu brankoviště označil pravou tyčku z vnější strany. Více se již do dnešního souboje nevešlo, Dominik Pavlát tak prodloužil svou neprůstřelnost na již více než dva a půl zápasu!

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „Věděli jsme, že Zlín odehrál dobré poslední utkání s Libercem. Pro nás bylo nestandardní, že jsme týden nehráli zápas. Nejprve jsme měli volno a pak jsme se vyloženě na Zlín připravovali. Hráče jsme upozorňovali, že bude Zlín bojovat o každý metr ledu. Hráli jsme ale od začátku, co jsme chtěli, rychle jsme otáčeli hru a soupeře jsme dostali pod tlak. Poté jsme ale od toho ustoupili a závěr první třetiny ale nebyl podle představ, klíčový okamžik bylo ubráněné oslabení 3 na 5, které bylo poměrně dlouhé. Od druhé třetiny už jsme byli na ledě lepší. Vynutili jsme si přesilovky, které jsem v rychlém sledu využili, což zápas rozhodlo v konečném pohledu. Chtěl bych klukům poděkovat, že nám s Václavem Baďoučkem dali dárek ke společným stým narozeninám.“

Luboš Jenáček (PSG Berani Zlín): „My jsme přijeli do Plzně s pokusem urvat nějaké body po dobrém utkání s Libercem, bohužel se nám to ale nepovedlo. První třetinu jsme přečkali, i když jsme mohli inkasovat, ovšem i my jsme tam měli šance, bohužel jsme se neprosadili. Vstup do druhé části byl slušný, měli jsme tam možnosti, pak jsme ale udělali hloupé fauly. Věděli jsme, že je Plzeň silná v přesilovkách, což se potvrdilo a dneska nám to tam napadalo. Domácí jak se dostali do vedení, tak pak hráli výborně a prokázala proč je na čtvrtém místě tabulky a my poslední.“