Junioři porazili Salzburg, na soupeřovu branku vyslali přes 50 střel!

Indiáni se v dalším domácím utkání představili proti Salzburgu. Stejně jako v předešlém střetu neinkasovali a porazili ho 5:0.

20. , pá 26.11.2021, 17:00
LOGSPEED CZ Aréna
HC Škoda Plzeň - EC Red Bull Salzburg
5:0
0:0, 2:0, 3:0
Branky a nahrávky: 31. Kaiser, 36. Kopic (Kvasnička), 41. Pavlák (Eremiáš, Marcel), 48. Ženíšek (Kopic), 57. Soukup (Dáňa) Průběh utkání: 0:0, 5:0.
Rozhodčí: Pražák, Svoboda – Pešek, Rubáš
Vyloučení 4:7
Využití 2:0
Střely na branku 51:15
Diváci 41
HC Škoda Plzeň Lokajíček (Němeček) – Houdek, Dolhý, Pánek, Pavlák, Malák, – Kvasnička, Eremiáš, Kopic, Korčák, Kaiser, Dvořák, Slanina, Marcel, Soukup, Ženíšek, Dáňa
EC Red Bull Salzburg Clara (Wolf) – Kauhanen, Rafalski, Weber, Krotsch, Winkelmann, Kirchebner – Sumpf, Wurzer, Szieber, Jelavic, Eckl, Stiegler, Bürgelt, Mackner, Ziesche, Vinzens

Jako první zahrozil Eremiáš, jeho střela od modré čáry ale skončila až v ochranné síti. Následně pálil z pravého kruhu Dolhý, Clara betonem puk vyrazil. Po chvíli se hned po vhazování snažil střelecky prosadit Houdek. Na druhé straně musel Lokajíček zasahovat po střele Bürgelta z levého kruhu. Clara musel svojí lapačkou zastavit střely Maláka a Houdka, kterému na modrou čáru přihrával Pánek. Na konci třetina Clarovu pozornost zkoušel ještě Korčák, taktéž bez rozvlnění síťky. Do kabiny šly týmy za bezbrankového stavu.

Druhá perioda přinesla hodně přesilových her. První výraznější šanci měl Dvořák, jenž se přes soupeřovi obránce dostal až k brance, ale jeho střela skončila za ní. Pak měl dvakrát šanci Kopic, nejdřív mu před branku nahrával Dvořák, potom na stejné místo Slanina. V obou případech kotouč bránu minul. Gól padl až o chvíli později. Kdy se po přetrvávajícím tlaku prosadil Daniel Kaiser. Následně udeřil i Marek Kopic, který se prosadil po souhře s Vlastimilem Kvasničkou.

Hned v první minutě třetí třetiny indiáni využili další přesilovou hru. Po přihrávce Marcela a Eremiáše úspěšně zakonči Dominik Malák. Po chvíli měl šanci Slanina, který dostal přihrávku před branku, ale neproměnil ji. Na to se usmálo štěstí na Adama Ženíška, ten vyslal střelu na Clarovu bránu po nahrávce Kopice. Pak od modré pálil Dolhý, před svatyní soupeře se ještě snažil puk dorazit Slanina. Poslední branku přidal Marek Soukup. Po vhazování dostal přihrávku od Dáni, vystřelil a nemýlil se. Tím uzavřel skóre. Plzeň tak porazila Salzburg i v domácím utkání.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Zápas z mého pohledu byl slušný, byly tam vidět věci, které trénujeme. Trochu máme dlouhodobý problém v zakončení. Střeleckých možností a šancí je tam dost a ten výsledek by měl být výraznější. První a druhý gól ten zápas uklidnil z našeho pohledu a herně to bylo slušné“